O mnie

Anna Kubiak, fot. Robert Kołodziejczyk
Anna Kubiak, fot. Robert Kołodziejczyk

Jestem zawodniczką Wushu – a konkretniej Taijiquan (więcej o tym sporcie w zakładce Wushu). W 2008 roku, w Rzeszowie trafiłam na pierwszy trening chińskich sztuk walki – i zostałam. To pasja nie dla wszystkich, bo wymaga niesamowitych pokładów samodyscypliny, wytrwałości (i koordynacji). Jednak po paru latach treningu (!) człowiek nabywa swoistej pewności w ruchach – nie tylko podczas ćwiczeń – nie mówiąc o „nabyciu” nieźle rozbudowanych ud.  Ale miało być o mnie, a nie o Wushu!

Wracając do sedna, od paru ostatnich lat należę do Warszawskiej Szkoły Wushu Sportowego, gdzie ćwiczę pod okiem trenera Kadry Narodowej Michała Ignatowicza oraz do Polskiego Związku Wushu. Od dobrych paru lat jestem nieprzerwanie Mistrzynią Polski w konkurencjach Taiji, przez co mam miejsce w Kadrze Polski i reprezentuje nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Do tej pory moimi największymi osiągnięciami są zdobycie Wicemistrzostwa  Świata (2. i 3. Mistrzostwa Świata Taijiquan w 2016 i 2018 roku), oraz  złotego i srebrnego medalu podczas 10 Mistrzostw Europy Wushu, 4 Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego i 3 Mistrzostw Europy Taijiquan.

Oprócz Wushu lubię popływać, pojeździć na rowerze czy rolkach. Lubię kiedy skacze adrenalina i ogólnie jestem fanką wyzwań – jak chyba większość sportowców. 😉