O mnie

anna-kubiak-wushuCześć i czołem!

Jestem zawodniczką Wushu – a konkretniej Taijiquan (więcej o tym sporcie w zakładce Wushu). W 2008 roku, w Rzeszowie trafiłam na pierwszy trening chińskich sztuk walki – i zostałam. To pasja nie dla wszystkich, bo wymaga niesamowitych pokładów samodyscypliny, wytrwałości (i koordynacji). Jednak po paru latach treningu (!) człowiek nabywa swoistej pewności w ruchach – nie tylko podczas ćwiczeń – nie mówiąc o „nabyciu” nieźle rozbudowanych ud.  Ale miało być o mnie, a nie o Wushu!

Wracając do sedna, należę do Warszawskiej Szkoły Wushu Sportowego, gdzie ćwiczę pod okiem trenera Kadry Narodowej Michała Ignatowicza oraz do Polskiego Związku Wushu. Od dobrych paru lat jestem nieprzerwanie Mistrzynią Polski w konkurencjach Taiji, przez co mam miejsce w Kadrze Polski i reprezentuje nasz kraj na zawodach międzynarodowych. W 2012 roku uczestniczyłam w 5. Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego, skąd przywiozłam brązowy medal. W marcu 2014 roku, po rozpoczęciu sezonu startowego uczestniczyłam w mistrzostwach Prowincji Hainan, w Chinach, gdzie wywalczyłam jeden srebrny i dwa złote medale w konkurencjach Taiji.

Jednak najważniejszymi dla mnie osiągnięciami są te z 2014 roku, kiedy to  podczas 6. Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chizhou, wywalczyłam srebrny krążek w formach ręcznych oraz te z 2016, z Mistrzostw Europy w Moskwie, gdzie zdobyłam dwa srebrne i trzy brązowe medale. W październiku 2016 roku zdobyłam wicemistrzostwo świata na 2. Mistrzostwach Świata Taijiquan, które odbyły się w Pruszkowie k. Warszawy.

Anna Kubiak
fot. Robert Kołodziejczyk

Oprócz Wushu, lubię poćwiczyć jogę, popływać czy pojeździć na rolkach. Lubię kiedy skacze adrenalina i ogólnie jestem fanką wyzwań – jak chyba większość sportowców. 😉